Warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne

Zajęcia prowadzone są w trybie indywidualnym, raz w tygodniu, dla dzieci od 7 lat.

Program nauczania dostosowany jest do możliwości oraz potrzeb każdego uczestnika.

Sezon trwa od połowy września do czerwca. 

– ZAPISY WYŁĄCZNIE za pomocą formularza na naszej stronie!

https://rejestracja.mcdis.pl


* 14 SEZON warsztatów artystycznych MCDiS rozpoczyna się we wrześniu 2024 i trwa do czerwca 2025!

Koszt warsztatów: 70 zł /os. za jedno spotkanie. Zajęcia raz w tygodniu 50 min.

Gitara klasyczna

Paweł Hebda

Gitarzysta, kompozytor używający szerokiego spektrum instrumentów, producent, muzyk sesyjny oraz realizator dźwięku. Wyróżniony na festiwalu Jazz Juniors nagrodą indywidualną. W ramach stałej współpracy z największymi polskimi orkiestrami symfonicznymi – Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą szeroko cenionych amerykańskich kompozytów ma okazje stawać na wielkich scenach w towarzystwie znakomitych solistów muzyki filmowej oraz wielu wykonawców polskiej sceny muzycznej.

_MG_9373

Gitara elektryczna, klasyczna

Piotr „Bzyk“ Sokołowski

Nauczyciel, gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny oraz realizator dźwięku. W ciągu prawie 20-tu lat swojej muzycznej kariery współpracował z wieloma uznanymi artystami polskiej sceny między innymi Ziyo, Totentanz, Renata Przemyk, Jacek Dewódzki & Revolucja, Krzysztof Kilianski, KSU, Krzysztof Zalewski Ornette, Bzykology czy Samokhin Band.

a_MG_0082

Gitara basowa, Pianino

Mateusz Szmigel

Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, specjalność: kompozycja i aranżacja. Współpracował z takimi artystami jak m.in.: Kayah, Urszula Dudziak, Czesław Mozil, Renata Przemyk, Krystyna Prońko, Kamil Bednarek, Natasza Urbańska, Muniek Staszczyk, Andrzej Lampert, Mateusz Ziółko, czy Maria Sadowska. Współpraca ta opierała się na aranżowaniu, opracowywaniu, dyrygowaniu, czy wspólnym wykonaniu scenicznym. 

Foto-Mateusz-Szmigel

Pianino

Artur Michalski

Urodzony 29 marca – w 88 dniu roku nieprzypadkowo odpowiadającym liczbie wszystkich klawiszy fortepianu. W wieku 5 lat zafascynował się tym instrumentem, który stał się jego największą pasją i towarzyszy mu do dziś. Po ukończeniu PSM w Rybniku postanowił zamienić fortepianowe formy klasyczne na nowszą, inspirującą, improwizowaną muzykę jazzową oraz rozrywkową. Potrzeba grania, a także tworzenia, poprowadziła go do podjęcia studiów na kierunku Kompozycja i Aranżacja, Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z tytułem magistra sztuki.

Muzyczne i sceniczne doświadczenie zdobywał, grając w wielu zespołach, projektach oraz u boku artystów. m.in #Renata Przemyk #Magda Steczkowska (TopTrendy2011) #O.S.T.R (Męskie Granie, Made in Polska zrealizowany przez TVP) #Rock Loves Chopin (Expo2010 Shanghai, Moskwa 2013) #Karo Glazer (płyta Crossings Project, Mike Stern, Lars Danielsson, John Taylor, Klaus Doldinger, Munich String Quartet, Krzysztof Ścierański, Marek Napiórkowski) #Mateusz Ziółko (SuperDebiuty Opolskie2014)#Karolina Artymowicz #Riffertone

Od 2012 r. zaraża swoją miłością do muzyki uczniów MCDiS.

a_MG_0092

Perkusja

Wojciech Świtalski

Perkusista, kompozytor oraz realizator dźwięku, współzałożyciel zespołu funkowego Mikrokosmos.

 Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku 8 lat, uczęszczając na gitarę klasyczną do Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej. Student Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej pod okiem Artura Malika. Od 7 lat związany z Krakowską sceną muzyczną, na której działa jako muzyk sesyjny i współprowadzący jam sessions. Na stałe perkusista w zespole wokalistki Basi Dratwińskiej.

wojciech-switalski

Paweł Król

Perkusista, muzyk sesyjny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych min. Poluzone oraz Muzyczna Owczarnia. Jako muzyk porusza się w zróżnicowanych stylistykach stale zgłębiając ich tajniki. 

Zrzut ekranu 2024-05-7 o 14.20.49

Warsztaty wokalne

Beata Ryś

Wokalistka, absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu w klasie wokalu. Studentka Wydziału muzyki w Rzeszowie na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa – wykonawstwo wokalne. Uczestniczka wielu kursów oraz szkoleń w zakresie emisji głosu: Pedagogika wokalna XXI wieku – Stowarzyszenie Wokalistów Mix; Międzynarodowe seminarium Głos-Ciało-Ekspresja; Szkolenie „Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia podejście autorskie” z E. Mendalą Kwoczek. Beata odbyła wiele szkoleń i kursów między innymi z Melissą Cross, Kim Chandler, Kubą Badachem, Dominiką Płonką oraz Barbarą Sambor. 

Jako wokalistka czynnie występuje na krakowskich scenach muzycznych. Współtworzy zespół ACO, dla którego pisze swoją autorską muzykę. 

Pracuje w krakowskiej szkole musicalu House of Art, prowadząc zespoły wokalne.

Prowadzi swoje studio wokalne Ryśpiewka. 

beata ryś

Dagmara Dorda

Wokalistka, aktorka scen muzycznych, ukończyła I st. Edukacji Muzycznej.

Swoje zamiłowania muzyczne od 2015 r. realizuje wraz z autorskim zespołem “LUNATYP” , który oscyluje pomiędzy piosenką aktorską, poezją śpiewaną i elementami muzyki rozrywkowej. W 2017 r. wydali debiutancką EP-kę “Czarownicą chcę być”.

Podczas studiów współpracowała z Reprezentacyjnym Chórem Uniwersytetu Śląskiego “Harmonia” z Cieszyn. Występowała na deskach Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

Brała udział przy tworzeniu pierwszej na świecie platformy e-learnigowej “Pomelody”.

Należy do Stowarzyszenia Wokalistów MIX / Mix Singers Association. Uczestniczka wielu prestiżowych kursów oraz warsztatów z zakresu wokalistyki.

Jej pasją od dziecka była i pozostała scena – śpiew, aktorstwo i taniec.

_MG_3443

Marzena Rendak

Absolwentka wokalistyki na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczyła się również w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Założycielka ProMusicLab – studia nagrań/pracowni muzycznej w Krakowie. Uczestniczka wielu szkoleń, kursów trenerskich, seminariów naukowych w zakresie pedagogiki wokalnej oraz emisji głosu. Cały czas zdobywa, pogłębia i kształtuje swoją wiedzę wokalną. Na co dzień spełnia się zawodowo jako wokalistka, nauczyciel śpiewu oraz realizator projektów ProMusicLab. 

Zrzut ekranu 2023-06-12 o 12.44.11

Magdalena Stefanowska

Wokalistka, kompozytorka, pianistka, autorka tekstów. Wykładowczyni Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, absolentka wokalistyki estradowej w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Dba o aktualność swojej wiedzy poprzez uczęszczanie na wiele prestiżowych szkoleń trenerskich oraz seminariów z zakresu szkolenia głosu. Jest w trakcie certyfikacji amerykańskiego stowarzyszenia nauczycieli śpiewu IVTOM. 

Jest laureatką festiwali w Polsce i za granicą, m.in otrzymała I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Muzyczna Arena” w Wilnie, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Artivities” Białoruś/USA/Kazachstan/Słowacja, Grand Prix na Festiwalu „Future Stare” we Włoszech i wielu innych. 

W 2020 roku zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Festiwau „Nadaj brzmienie” w konkursie na wykonanie utworów autorskich i obecnie pracuje wraz ze swoim zespołem nad wydaniem tych utworów. 

IMG_4931-1

Dwa razy do roku nasi warsztatowcze występują podczas koncertu kończącego rok warsztatowy oraz Wielkiego Koncertu Świątecznego!

Facebook
YouTube
EkoBilet