Niepołomicki Festiwal Wina

   Niepołomicki Festiwal Wina to wyjątkowe wydarzenie zrzeszające pasjonatów wina i dobrej muzyki. To świetna okazja do spróbowania wyjątkowych win z okolicznych winnic, posłuchania muzyki 

Niepołomicki Festiwal Wina to wyjątkowa kulturalna impreza łącząca profesjonalne podejście do zagadnienia polskiego winiarstwa z rodzinnym, piknikowym charakterem wydarzenia. W minionym roku nie zabrakło wystawców win i winnic, wystawców produktów regionalnych, dobrego jedzenia, znakomitej muzyki. 

     W pierwszy weekend września 2023 na terenie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa odbyła się trzecia edycja Niepołomickiego Festiwalu Wina. Jest to wyjątkowe kulturalne wydarzenie łączące profesjonalne podejście do zagadnienia polskiego winiarstwa z rodzinnym, piknikowym charakterem. W sobotę zespół Wytrawni zadbał o niezwykle klimatyczne popołudnie z muzyką Stinga & Randy Crawford. Po koncercie odbył się plenerowy seans filmu Dobry rok w reż. R. Scotta. W wieczornej atmosferze widzowie relaksowali się smakując wina z polskich i zagranicznych winnic.

                Z roku na rok rośnie liczba winnic chcących zaprezentować swoje wina podczas Festiwalu. W tym roku do Niepołomic przyjechało kilku nowych wystawców, byli także ci, którzy brali udział w pierwszej oraz drugiej odsłonie wydarzenia. Tegoroczna edycja przyciągnęła setki osób zainteresowanych tematyką winiarstwa, enologii, enoturystyki oraz kultury świata wina. W III Niepołomickim Festiwalu Wina wzięło udział wielu producentów wyjątkowych rzemieślniczych wyrobów – zarówno serów, soków, octów, konfitur, wypieków oraz wielu innych. Wydarzenie zostało wzbogacone prelekcjami oraz warsztatami prowadzonymi przez Panią Katarzynę Korzeń – Enoporta.pl. W programie znalazły się panele dyskusyjne z winiarzami, warsztat degustacyjny, prelekcje oraz spotkanie autorskie wraz z prezentacją książki Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie K. Korzeń. Przez oba dni wydarzenia atrakcją dla młodszych i starszych była strefa drewnianych wielkoformatowych gier. Atrakcje tak ciekawe, że sprawiały radość każdemu! W niedzielę na miłośników motoryzacji czekała wystawa samochodów klasycznych oraz ekipa Małopolskich Mustangów. 

Serdecznie zapraszamy na IV Niepołomicki Festiwal Wina!

IV Niepołomicki Festiwal Wina 
7-8 września 2024 

 
 

Zapraszamy na stronę wydarzenia 2024 na Facebooku!

III Niepołomicki Festiwal Wina

 

 

W wydarzeniu 2023 udział wzięli: 

Winnica Słońce i Wiatr; 

Winnica Wieliczka; 

Winnica Magdalena; 

Winnica Goja; 

NovéVinařství; 

Piwnice Antoniego – małopolska winnica; 

Winnica Michel; 

Winnica Novi – Pałac Cianowice; 

Winnica Janowice; 

Winnica Zagardle; 

Winnica Socha; 

Winnica Chronów; 

Winnica Amelie; 

Winnica Melancholia; 

Winnica Przybysławice.

 

7-8 września 2024 

  • Prowadzisz winnicę i chcesz wziąć udział w Festiwalu?
  • Zależy ci na dobrym marketingu i chcesz zostać sponsorem wydarzenia?
  • Jesteś artystą i chcesz podjąć współpracę?

 

Prosimy o kontakt:

Aleksandra Fortuna
  |    tel. 692 380 139 

ul. Zamkowa 4 | 32-005 Niepołomice 
teren obok Zamku Królewskiego

Facebook
YouTube
EkoBilet