O Nas

O nas

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach

jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym.

Zapraszamy do jedynego w Polsce Muzeum Fonografii. W siedmiu salach ekspozycyjnych prezentujemy historię wspaniałej dziedziny jaką jest fonografia. Przechodząc przez kolejne pomieszczenia poznajemy zapomniane już dziś urządzenia do odtwarzania dźwięku, ich historię i rozwój, mamy także szansę poczuć klimat minionych epok. W naszym Muzeum prezentujemy około 150 eksponatów, z których najstarsze mają nawet 130 lat. Integralną częścią ekspozycji jest sala odsłuchowa, w której zgromadzonych jest ok. 2 000 płyt winylowych. Każdy ze zwiedzających może przesłuchać wybraną płytę na jednym z siedmiu specjalnie przygotowanych stanowisk odsłuchowych.

Zapraszamy do przytulnych i stylowych wnętrz naszego klubu muzycznego. Bogato zaopatrzony bar, doskonała kawa oraz wyśmienita muzyka, ukoją nerwy i pozwolą zregenerować siły witalne. Warto wspomnieć, że muzyka w naszym klubie grana jest wyłącznie z płyt winylowych. W naszym klubie “Pod Pretekstem” organizowane są także liczne koncerty i występy..

Niepołomickie kino jest pierwszym po wielu latach przerwy kinem w całym powiecie Wielickim. Może pomieścić 60 osób. Sala wyposażona jest w profesjonalny projektor cyfrowy oraz system dźwięku Dolby Digital 5.1. Sala kinowa klimatyzowana.

Studio zostało utworzone na potrzeby wewnętrznych działań Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, z czasem otwierało się coraz bardziej na zewnątrz. W chwili obecnej dysponujemy już pokaźną bazą sprzętową w zakresie produkcji audio-video. Specjalizujemy się w nagraniach live w specjalnie do tego celu przygotowanej sali widowiskowej. Światło, kamery, dźwięk. Wszystko w jednym miejscu.

Dysponuje miejscami dla 220 widzów. Poza profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, sala wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt rejestrujący audio-video. Sala posiada także, kompleksowe zaplecze z pomieszczeniami technicznymi oraz przestronną garderobą dla artystów i wykonawców. Sala klimatyzowana.

Dysponujemy czterema salami warsztatowymi o łącznej powierzchni 280 m2. Największa z nich, to sala “lustrzana” o powierzchni 150 m2, klimatyzowana z pięknym tarasem widokowym. Na co dzień wykorzystywane w ramach Warsztatów Artystycznych MCDiS.

Facebook
YouTube
EkoBilet