Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z psem | Podróże małe i duże

25 lutego 2019 roku w ramach spotkań „Podróże małe i duże” w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki opowiedzą o swoich podróżach spod znaku: Tandemowe Trip Love.

Zimowa ekspedycja rowerowa za koło podbiegunowe z psem to wyprawa pełna niezwykłych historii, doświadczeń, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Posłuchamy historii niemożliwej. Gdy wszyscy pukali się w głowę, oni na szczęście nie słuchali i jeszcze silniej naciskali na pedały roweru, walcząc z lodowym wiatrem smagającym ich twarze.
Ponad 9 miesięcy w drodze, 8 tysięcy kilometrów pokonanych pojazdem ważącym 400 kg – tandem, duża przyczepka i 50-kilogramowy pies. Z Polski wyruszyli pod koniec listopada, gdy zdobywali Nordkapp w czerwcu, zima wciąż nie opuszczała Półwyspu Skandynawskiego.
Wiele niebezpieczeństw, wypadki, złamana noga, próba porwania psa, kradzież przyczepki, atak najniebezpieczniejszego zwierzęcia… – to tylko niektóre z wyzwań, które postawiła przed nimi droga. Klaudia, Krzysiek i Kadlook nieraz mierzyli się z trudnościami, jednak nie znaleźli wystarczającego powodu, by się poddać i zawrócić.
Nagrodą byli ludzie spotkani po drodze, prawdziwa przyjaźń Saamów, pierwotnego ludu Laponii i niezwykły dar ich tradycyjnego rzemiosła, który nigdy nie opuszcza rodzimych kręgów. Setki godzin przy ognisku, miliony gwiazd nad głową, pogonie za polującym na renifery Kadlookiem, zorze polarne, pierścionek zaręczynowy, który dopełnił całą wyprawę i miękkie futro malamuta, który nie tylko ogrzewał podczas mroźnych nocy, gdy temperatura dochodziła do -35 st. C, ale był najlepszym przyjacielem i towarzyszem drogi, ponieważ to on stał się głównym bohaterem zimowej drogi na lodowy kraniec Europy.

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – ekstremalni podróżnicy, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie oraz zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na tandemie z przyczepką i dużym psem. Jak sami mówią – znaleźli się w lesie, połączyła ich pasja życia blisko natury i pragnienie odkrywania nowego, w tym co już znane. Laureaci wielu nagród podróżniczych, m.in. nominowanie do “Podróży Roku” National Geographic, bohaterowie kilkudziesięciu artykułów największych gazet podróżniczych w Polsce i za granicą, prywatnie pasjonaci ludów pierwotnych rejonów koła podbiegunowego, które sukcesywnie od wielu lat eksplorują i wchodzą w życie, jakie prowadzili ludzie sprzed kilkudziesięciu lat. Poza tym właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga, doświadczeni instruktorzy survivalu, którzy porywają młode dusze do lasu i za sprawą kilku godzin zupełnie im przewracają w głowach, pokazując dziką drogę życia.

ZAPRASZAMY!
25 lutego, poniedziałek, godz. 19:00
Sala Widowiskowa MCDiS, Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Facebook
YouTube
EkoBilet