Przewróciło się, niech leży | ODWOŁANE

Z przykrością informujemy o odwołaniu poniedziałkowego spotkania! Poinformujemy o nowym terminie!

Przewróciło się, niech leży – o znaczeniu martwego drewna w przyrodzie.

Zaczyna się wiosna, robi się coraz bardziej zielono, z nasion zaczynają kiełkować rośliny, z których kiedyś wyrosną potężne drzewa, okolica zaczyna tętnić życiem.

Zapraszam zatem Państwa do lasu, to idealne miejsce na takie okoliczności przyrody. Dziś las kojarzy nam się z miejscem raczej uporządkowanym, gdzie drzewa przede wszystkim rosną. Rzadko widujemy wywrócone pnie – są one najczęsciej na bieżąco usuwane. Gdy zajrzymy jednak do rezerwatu – tam sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo człowiek tam nie ingeruje, a przyroda radzi sobie po swojemu sama. Okazuje się, że leży tam nie jedno martwe drzewo, które kryje w sobie całe mnóstwo innego życia.

O tym jak powstaje “martwe drewno”, jakie są jego rodzaje i formy, jaką rolę pełni w przyrodzie i dlaczego jest kluczowym, niezbędnym wręcz elementem ekosystemów, nie tylko leśnych opowie nam nasz dzisiejszy gość – Jakub Wyka. Kuba jest człowiekiem mocno związanym z przyrodą. Leśnik z wykształcenia, ornitolog i obrączkarz ptaków z zamiłowania, łazik górski, najchętniej nasłuchujący sów i dzięciołów, mający bzika na punkcie nadobnicy alpejskiej, włochatki i… karpatki 🙂 

Z A P R A S Z A M Y !

Spotkanie PRZENIESIONE!
Spotkanie ON-LINE, na naszym kanale YouTube!

Facebook
YouTube
EkoBilet