Madagaskar – czerwona wyspa | Podróże małe i duże

23 listopada w ramach cyklu spotkań „Podróże małe i duże” w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa zapraszamy na relację z podróży na Madagaskar.

Jesienią 2019 roku Mateusz Bury spędził dwa miesiące na Czerwonej Wyspie – Madagaskarze. Jako wolontariuszowi fundacji “Ankizy Gasy” przypadły mu różne zadania: prowadzenie lekcji angielskiego dla mieszkańców sierocińca w Faravohitry, remont kuchni w Bevalali czy rola św. Mikołaja dla kilku wiejskich szkół. Pozwoliły one poznać bliżej specyfikę życia na Madagaskarze. Nasz prelegent mógł zaprzyjaźnić się z wieloma wspaniałymi Malgaszami – słynącymi z umiłowania tańca i śpiewu oraz poznać ich kulturę i obyczaje np. Famadihana – obrzęd przewijania zwłok. Nie zabrakło też czasu na małe zwiedzanie. Mateusz dotarł choćby do słynnej Alei Baobabów.Zapraszamy na wysłuchanie opowieści o niesamowitej wsypie, zwanej nie bez przyczyny ósmym kontynentem.

Mateusz Bury kocha podróże i poznawanie nowych ludzi. Odbył wiele bliższych i dalszych wypraw. Autostopem udało mu się dotrzeć do Chin, na rowerze przemierzał bezdroża Ameryki Południowej, wspinał się na najwyższy szczyt kontynentu – Aconcanguę. Od wielu lat zakochany jest w Kaukazie, gdzie jako pilot biura Wytwórnia Wypraw prowadzi wycieczki. W swoich podróżach ceni piękno przyrody i historie opowiadane przez napotkanych ludzi.

Z A P R A S Z A M Y !

23 listopada, poniedziałek, godz. 19:00
Spotkanie ON-LINE, na naszym kanale YouTube!

Facebook
YouTube
EkoBilet