Keith Thompson Band | Koncert

Zapraszamy na koncert do naszego klubu muzycznego | Pod Pretekstem! To będzie gorący wieczór!
Wystąpi przed nami Keith Thompson Band!

Keith Thompson
Brytyjski muzyk, gitarzysta, wokalista i autor piosenek występuje w Europie od ponad trzydziestu lat. Po debiutanckiej trasie w Niemczech w latach ’70, występował m. in. w Szwajcarii, Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji i Słowenii a potem ponownie w Niemczech. W tamtych latach koncertował również intensywnie w Wielkiej Brytanii, dając setki koncertów zarówno solo jak i z zespołem (Colne R&B festival in Lancashire, Swanage Blues Festival, Banbury Blues Festival, Upton Blues Festival, and Gloucester Blues Festival). Zagrał również kilkanaście koncertów w Stanach Zjednoczonych, występują choćby na słynnym Clarksdale Blues Festival!
Współpracował również, zarówno w studio jak i na estradzie z artystami tej miary co: Spooky Tooth, Mike D’Abo, Steve Winwood, Ruby Turner, Larry Burton, Dave Markee and Henry Spinetti (Eric Clapton Band and Tina Turner) Greg Ridley of Humble Pie, The Groundhogs, Robbie Blunt (Robert Plant), Luther Grosvenor of Mott The Hoople, Gino Washington oraz Jeremy Spencer (Fleetwood Mac). Był członkiem zespołu koncertującego z Peterem Greenem – odbył z nim trasę koncertową, która okazała się być ostatnią w życiu tego wybitnego artysty, założyciela i wieloletniego leadera The Fleetwood Mac. „Peter nagle kazał zatrzymać naszego busa, wysiadł, wziął swoją gitarę i walizeczkę. Oświadczył: nie mogę już tego dłużej robić i poszedł… To był ostatni raz jak się z nim widziałem i jego ostatni koncert” wspomina Keith.
W ostatnich latach Keith Thomson ponownie pojawiał się w Europie – w 2017 zagrał 14 koncertów w ponad dwutygodniowej trasie obejmującej Szwajcarię, Niemcy, Austrię Czechy I Polskę, w którym to tourne towarzyszyli mu muzycy z Polski: Jacek Chruściński i Artur Malik.
Dwa lata temu ukazała się kolejna płyta CD artysty pt. “Catch the Fire” a na przyszły rok muzycy zapowiadają album LIVE będącym zapisem koncertów z roku 2019 w Niemczech i w Polsce. W roku 2019 zespół KEITH THOMPSON BAND wydał w UK kolejną studyjną płytę pt. „Transcendence”. Zawiera ona 13 premierowych utworów w większości autorstwa Keitha Thompsona.
Na koncertach towarzyszą Keithowi muzycy, z którymi nagrał wspomnianą powyżej płytę „Transcence”:

Jacek Chruściński
Gitarzysta basowy, znany muzyk studyjny (wydano 84 płyty z jego udziałem!) i członek zespołów tej miary co Wawele, Axis, Charming Beauties, Seven B, Monkey Bussines, Bluesmobile, Makar Trio.

Artur Malik
Perkusista rockowy i jazzowy, znany z występów w zespole Lombard (12 lat koncertował z tą formacją) oraz Little Egoists, Chłopcy z Placu Broni, For Dee, Kulturka, Urszula, Bluesmobile, Zanderhaus, Funk de Nite, Pod Budą, Anna Treter, Piwnica Św. Norberta, L.A.P.D., Majka Jeżowska i Maciejem Zembatym.

19 września, sobota, godz. 21:00
Pod Pretekstem | Klub muzyczny
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście B
Wstęp | 10 zł

Facebook
YouTube
EkoBilet