Karpaty Wschodnie – wędrówki w górach Ukrainy i Rumunii | Podróże małe i duże

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu „Podróże małe i duże”! 21 września wraz z Jakubem Czajkowskim wyruszymy w góry za naszą wschodnią granicą.

Karpaty Wschodnie to miejsce magiczne. Nie tak odległe, ale zdecydowanie różniące się od naszych polskich gór. To miejsce, gdzie wciąż można nie spotkać nikogo wędrując przez kilka dni górską ścieżką. To miejsce, w którym jeszcze możemy cieszyć się wolnością i wspaniałą górską przyrodą. Wreszcie to miejsce, gdzie możemy poczuć wyjątkową atmosferę niewielkich wiosek i miasteczek leżących w dolinach, doświadczając ich lokalnego folkloru i całkiem bliskiej nam historii…

Jakub Czajkowski – geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej, w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

Więcej: http://www.jakubczajkowski.com/

Z A P R A S Z A M Y !

21 września, poniedziałek, godz. 19:00
Sala Widowiskowa MCDiS,
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Wstęp wolny!

Facebook
YouTube
EkoBilet