Grenlandia – lodowi jeźdźcy | Podróże małe i duże

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu “Podróże małe i duże”!

Już 10 grudnia “Grenlandia – lodowi jeźdźcy”! Jakub Rybicki opowie o mrożących krew w żyłach wyprawach rowerowych w najzimniejsze zakątki planety.

Jakub Rybicki i Paweł Wicher jako pierwsi Polacy pedałowali zimą przez góry, jeziora i fiordy największej wyspy świata – Grenlandii, walcząc ze śniegiem, wiatrem, mrozem i globalnym ociepleniem. Przez trzy tygodnie podróżnicy przejechali około pół tysiąca kilometrów, większość w kompletnie dzikim terenie. Jak jeździ się przez lodowe jaskinie, czy zorza polarna powoduje bezsenność, czy renifer przebiegający przez drogę przynosi nieszczęście i czy wielkość (kół) ma znaczenie? Pokaz sponsorują kolory: czarny (jak “czarno to widzę”), biały (jak “nic nie widzę”) i inny niż wszystko (jak “czegoś takiego jeszcze nie wiedziałem”). W programie również tradycyjne ból, pot i łzy, przepiękne widoki i dobrzy ludzie. Wszystko okraszone porządną dawką znakomitej fotografii i filmu.

Jakub Rybicki
Z zawodu podróżnik, fotograf i dziennikarz, ekspert od krajów byłego ZSRR i Bliskiego Wschodu. Laureat światowych nagród fotograficznych, m.in Travel Photographer of The Year. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Zawodowy storyteller i pilot wycieczek. Alpinista, w 2016 roku podjął próbę zdobycia drugiego najwyższego niezdobytego szczytu świata. Rowerem przejechał w zimie jezioro Bajkał i Grenlandię. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.

Zdjęcia, filmy i relacje:
http://www.jakubrybicki.pl/pl/home/

10 grudnia, poniedziałek, godz. 19:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Wstęp wolny!

Facebook
YouTube
EkoBilet