Afrykańskie opowieści – Zimbabwe | Podróże małe i duże

Podczas kolejnego pokazu z cyklu spotkań „Podróże małe i duże” w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach wybierzemy się do Afryki.

Alicja Rapsiewicz opowie o podróży po tajemniczym, zielonym kraju na południu Afryki – Zimbabwe. W gęstym buszu razem będziemy podglądać życie słoni, żyraf, zebr, antylop i przyczaimy się blisko lwa. Zobaczycie jeden z przyrodniczych cudów świata – majestatyczne Wodospady Wiktorii.
Będą także opowieści o mieszkających tam ludziach, zwyczajach i sposobach na przetrwanie. Ich pogoda ducha, gościnność i dobra energia sprawiała, że w Zimbabwe Alicja poczuła się jak w domu. Dowiecie się też o grupie niezwykłych, odważnych kobiet, które nie mają litości dla kłusowników. Pracują jako strażniczki w jednym z parków chroniących dzikie zwierzęta. Zimbabwe, to kraj, o którym mało wiemy. Podczas trzech podróży Alicja Rapsiewicz poznała te tereny na tyle dobrze, że chętnie podzieli się ciekawostkami z widzami w Niepołomicach.
Alicja Rapsiewicz – spędziła 4 lata w drodze przemieszczając się pieszo, autostopem, rowerem i jachtem, poznając kraje Azji i Australię. Ostatnio jej podróżnicze fascynacje powędrowały w stronę południowej części Afryki. Lubi przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców i ich zwyczajom.
Razem z Andrzejem Budnikiem od 2009 roku prowadzi blog: https://www.loswiaheros.pl/

Z A P R A S Z A M Y !
21 października, poniedziałek, godz. 19:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Wstęp WOLNY!

Facebook
YouTube
EkoBilet